Δήλωση δημάρχου Πύργου Στ. Καννή για την γιορτή της μητέρας: “Μάνα: Ο αφανής ήρωας της ζωής”
Η γιορτής της μητέρας , κάθε δεύτερη Κυριακή του Μαΐου, έρχεται να μας υπενθυμίσει την υποχρέωση που έχουμε να αποδίδουμε φόρο τιμής και σεβασμό στον αφανή ήρωα της ίδιας της ζωής.
Ο ρόλος της στην Ελληνική Κοινωνία είναι καθοριστικός και ουσιαστικός για την εξέλιξη της πορείας της αφού αποτελεί τον βασικό πυλώνα της οικογένειας.
Η εμβληματική μορφή της μάνας συνοψίζει τις αξίες της αυταπάρνησης, της προσφοράς και της ανιδιοτελούς αγάπης.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-12-12.jpg)