Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης: Ακόμα ένα ηλεκτρικό όχημα στον στόλο του Δήμου (Photos)
Ακόμα ένα ηλεκτρικό όχημα στον στόλο του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης
Ακόμα ένα ηλεκτρικό όχημα ενέταξε στον στόλο του ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, που συνεχίζει με σταθερά και στοχευμένα βήματα την μετατροπή του στον πρώτο «πράσινο» Δήμο της Ηλείας, σύμφωνα με το όραμα του Δημάρχου Γιάννη Λέντζα. Συγκεκριμένα, ο Δήμος παράλαβε ένα ηλεκτρικό καλαθοφόρο όχημα για τις ανάγκες των Υπηρεσιών του.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-7-14-1024x576.jpg)
Υπενθυμίζουμε ότι ο Δήμος διαθέτει ήδη 10 ηλεκτρικά οχήματα και πέντε Σταθμούς Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων για τις ανάγκες της λειτουργίας τους, που τον κάνουν ακόμα πιο φιλικό προς το περιβάλλον.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-7-15-1024x576.jpg)
«Κάνουμε ένα ακόμα βήμα προς έναν πράσινο και σύγχρονο Δήμο. Ο στόλος μας αναβαθμίζεται, το ενεργειακό μας αποτύπωμα μειώνεται, η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους πολίτες βελτιώνεται!», τόνισε ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-7-16-1024x576.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-7-17-1024x576.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-7-18-1024x576.jpg)