Δήμος Ανδρίτσαινας-Κρεστένων: Το τσίκνισαν οι εργαζόμενοι του δήμου- Πιστοί στο έθιμο της Τσικνοπέμπτης! (photos)
Το τσίκνισαν οι εργαζόμενοι του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων – Πιστοί στο έθιμο της Τσικνοπέμπτης!
Το πατροπαράδοτο έθιμο της Τσικνοπέμπτης τήρησαν και φέτος οι εργαζόμενοι στο δήμο Ανδρίτσαινας-Κρεστένων, στη διάρκεια εκδήλωσης που έγινε στο χώρο της πρ. Μαθητικής Εστίας Κρεστένων.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-30-1024x821.jpg)
Οι εργαζόμενοι του δήμου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσια εδέσματα και άφθονο κρασί, προσφορά του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων και του συλλόγου εργαζομένων, με επικεφαλής τον πρόεδρό του κ. Διον. Βασιλακόπουλο.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-31-1024x768.jpg)
Το παρών στη γιορτή της Τσικνοπέμπτης έδωσε ο δήμαρχος Ανδρίτσαινας-Κρεστένων κ. Σάκης Μπαλιούκος ο οποίος ευχήθηκε χρόνια πολλά στους εργαζόμενους, ενώ επίσης παραβρέθηκαν αιρετοί και άλλοι υπηρεσιακοί παράγοντες του δήμου.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-32-1024x875.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-33-1024x570.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-34-1024x873.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-11-35-1024x1016.jpg)