Εθιμοτυπική επίσκεψη του Κεντρικού Λιμενάρχη Πατρών στη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Ελλάδας
Τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Ελλάδας επισκέφθηκε σήμερα το πρωί, ο Κεντρικός Λιμενάρχης Πατρών, Πλοίαρχος (ΛΣ) Λάζαρος ΧΑΝΟΥΜΙΔΗΣ, όπου συναντήθηκε με το Γενικό Περιφερειακό Αστυνομικό Διευθυντή, Υποστράτηγο Ανδρέα ΤΣΑΠΙΚΟΥΝΗ.
Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με αφορμή την πρόσφατη ανάληψη καθηκόντων του νέου Γενικού Περιφερειακού Αστυνομικού Διευθυντή Δυτικής Ελλάδος, στον οποίο ο Κεντρικός Λιμενάρχης Πατρών ευχήθηκε υγεία και κάθε επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/02/image-25-77-766x1024.jpg)
Επιπλέον κατά τη συνάντηση, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, με γνώμονα την ανάπτυξη εποικοδομητικής και ουσιαστικής συνεργασίας μεταξύ της Ελληνικής Αστυνομίας και του Λιμενικού Σώματος στην Πάτρα.