17/10/202019:33

Κόροιβος Αμαλιάδας: Νέα ήττα, η πρώτη εντός έδρας στην Α2 εθνική για την Ηλειακή ομάδα- Εχασε με 60-70 από τον Πανερυθραϊκό

Κόροιβος Αμαλιάδας: Νέα ήττα, η πρώτη εντός έδρας στην Α2 εθνική κατηγορία, για την Ηλειακή ομάδα- Εχασε με 60-70 από τον Πανερυθραϊκό στο παιχνίδι της απόψε στο κλειστό της Αμαλιάδας χωρίς κόσμο φυσικά λόγω μέτρων για τον κορωνοιό.

Ο αγώνας ήταν νευρικός, με τις δυο ομάδες άστοχες, στο πρώτο δεκάλεπτο, οπότε και η ομάδα από την Αττική προηγήθηκε με 9-13 στο 10′, αλλά και στη συνέχεια διατήρησε το προβάδισμα με τον Κόροιβο να κυνηγάει στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (28-36 ημίχρονο, και 46-52 στο 30′ με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου). Τελικό σκορ 60-70.

Κόροιβος (Δελέγκος): Μάριος Τσέλλος (dnp), Βασίλης Σταυρακούκας 0 (5’45”), Δημήτρης Κουρέπης 11 (3/6 δ., 1/3 τρ., 5ρ.), Αλέξανδρος Αγγελάκος 6 (2/4 δ.), Παντελής Μαραγκάκης 2 (0/4 τρ.), Παναγιώτης Γκάτζιος 2 (1/1 δ.), Λευτέρης Κατσαβόπουλος (dnp), Γιώργος Παπαδιονυσίου 11 (2/4 δ., 2/9 τρ., 2ασ.), Αλέξανδρος Κάππος 12 (3/3 δ., 2/2 τρ.), Γιάννης Μιχαλούτσος 0 (0/3 δ., 0/5 τρ.), Ανδρέας Μπεκρής (5’30”), Βαγγέλης Τζόλος 16 (0/7 δ., 3/6 τρ., 3ασ.)