Ο Λάτσειος Ναυτικός Όμιλος Κατακόλου έκοψε την πίτα του (Photos)
Με μεγάλη επιτυχία έγινε η συνάντηση των φίλων και μελών του Λάτσειου Ναυτικού Ομίλου Κατακολου με αφορμή την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Στην τελετή παρευρέθηκαν ο δήμαρχος Πύργου Στάθης Καννής, ο βουλευτής Ηλείας Διονύσης Καλαματιανός, οι αντιπεριφερειάρχες Θεόδωρος Βασιλόπουλος και Δημήτρης Νικολακόπουλος, ο πρόεδρος και αντιπρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Πύργου Χρήστος Νικολουτσος και Αλέκος Γαλανόπουλος καθώς και ο Λιμενάρχης Κατακόλου Απόστολος Γκατζιός.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-20.jpg)
Έγινε η απονομή, για τις δύο τελευταίες ιστιοδρομίες της χρονιάς, στα πληρώματα που διακρίθηκαν καθώς και η απονομή των πτυχίων στους σπουδαστές της τελευταίας σχολής ιστιοπλοΐας που έγινε Αύγουστο και Σεπτέμβριο 2023. Ο ΛΑ.ΝΟΚ βράβευσε την πολύτιμη προσφορά ενός εκλεκτού μέλους, του Νίκου Παναγέα, με την απονομή τιμητικής πλακέτας.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-19.jpg)
Η δεξίωση ολοκληρώθηκε με πολύ χορό και με λαχειοφόρο κατά την οποία μοιράστηκαν πολλά δώρα. Μεγάλος νικητής της λαχειοφόρου η Όλγα Δημητρακοπούλου η οποία κέρδισε πίνακα ζωγραφικής τον οποίο φιλοτέχνησε ο ιστιοπλόος και μέλος του ομίλου μας Γιάννης Σαρταμπάκος.
![](https://iliatoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/Opera-%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_2024-01-28_160856_www.facebook.com_.png)
![](https://iliatoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/Opera-%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_2024-01-28_160935_www.facebook.com_.png)
![](https://iliatoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/Opera-%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_2024-01-28_160957_www.facebook.com_.png)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-21.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-23.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-24.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-25-25.jpg)