ΟΦΗ: Φιλική ήττα από τη Μπέρσοτ
13/07/201919:16

[ad_1]

Ξεμούδιασμα και δοκιμές στο πρώτο φιλικό του ΟΦΗ στην Ολλανδία.

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν στον ΟΦΗ από το πρώτο φιλικό παιχνίδι της ομάδας στην Ολλανδία με τη Μπέρσοτ, παρά την ήττα με 2-0. Ο Γιάννης Σαμαράς χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες, οι οποίοι είχαν βαριά πόδια από τις συνεχείς προπονήσεις.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τους Κρητικούς, καθώς στο 1ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπρόνιο. Στο 22’, κι ενώ ο ΟΦΗ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Τσιλιανίδη, ο Σέιχερς πέτυχε το 2-0. Από εκεί και πέρα, οι Κρητικοί έκαναν κάποια σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ μετά από τις αρκετές αλλαγές ήταν δραστήριος, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Η αρχική ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Σακόρ, Νάστος, Ναμπί, Σεμέντο, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Σάσι, Μπράουν

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι: Πέρσον, Δερμιτζάκης, Σαμίρ Ναμπί, Περδίκης, Νοικοκυράκης, Μπολάκης, Πέρσον, Μαρινάκης, Οικονόμου και Σουρνάκης.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!