Ολυμπιακός: Νέα φιλική ισοπαλία - Κρατάει το πρώτο ημίχρονο
03/07/201920:16

Ολυμπιακός: Νέα φιλική ισοπαλία – Κρατάει το πρώτο ημίχρονο

[ad_1]

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός με την Λέχια Γκντανσκ στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας επί πολωνικού εδάφους.

Ο Ολυμπιακός έμεινε στο 1-1 με την Λέχια Γκντανσκ στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας στην Πολωνία. Αυτή ήταν και η τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για τους «ερυθρόλευκους» που κρατάει κυρίως την αγωνιστική εικόνα του πρώτου ημιχρόνου.

Καλά στοιχεία έδειξε ο Σεμέδο που ξεκίνησε βασικό, ενώ θετικός ήταν και ο Βαλμπουενά που χρησιμοποιήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ταλαιπώρησε αρκετά την αντίπαλη άμυνα.

Η Λέχια άνοιξε το σκορ στο 69′ με τον Βόλφσκι έπειτα από λάθος του Σιαμπάνη, ενώ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 93′ με τον Γκερέρο.

Ο Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε τους Πειραιώτες με 4-2-3-1 και επέλεξε τον Σα κάτω από τα δοκάρια, τους Ομάρ, Σεμέδο, Βούκοβιτς και Τσιμίκα στην τετράδα της άμυνας. Μπουχαλάκη και Γκιγέρμε δίδυμο στα χαφ, με τους Μπρούνο, Φορτούνη, Ποντένσε μπροστά τους. Στην κορυφή της επίθεσης ήταν ο Ντουρμισάι για δεύτερο σερί αγώνα.

Από εκεί και πέρα, επικρατεί ανησυχία για τον Βούκοβιτς που αποχώρησε με τραυματισμό στο πρώτο ημίχρονο.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!