Παναθηναϊκός: Ντεμπούτο για Μολό με φιλική... εξάρα
07/08/201921:31

Παναθηναϊκός: Ντεμπούτο για Μολό με φιλική… εξάρα

[ad_1]

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 6-0 το Κερατσίνι σε φιλικό προεοιμασίας – Ντεμπούτο με ασίστ για Μολό

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε το Κερατσίνι με 6-0 στο σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε σήμερα στο Κορωπί.

Ο Γιώργος Δώνης είχε την ευκαιρια να δει τους νέους παίκτες της ομάδας αλλά και τον Γιοάν Μολό που εκανε ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα.

Ο Γάλλος εξτρέμ χρησιμοποιήθηκε για 60λεπτά και αγωνίστηκε σε άκρα της επίθεσης, έχοντας μια ασίστ.

Στο παιχνίδι έπαιξαν όσοι δεν ήταν βασικοί με την Γαλατασαράι.

ο σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό έπειτα από πάσα του Μολό στον Κουρμπέλη, «σκαφτή» πάσα στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας του αρχηγού και ανάποδη κεφαλιά του Θεοχάρη. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 20ό λεπτό έπειτα από συρτή σέντρα του Μολό από αριστερά και πλασέ του Καμπετσή από το ύψος του πέναλτι. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0 όπως σημειώθηκε στο 37’ έπειτα από σουτ του Θεοχάρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής που έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και πλασέ του Βέργου σε κενή εστία.

Στο 59’ σημειώθηκε το 4-0 έπειτα από σέντρα του Εμμανουηλίδη από δεξιά και καρφωτή κεφαλιά του Κόναν. Στο 79’ ο Εμμανουηλίδης πάσαρε στην περιοχή στον Σέχου, αυτός γύρισε άμεσα στον Σερπέζη που με δυνατό σουτ πέτυχε το 5-0. Το τελικό 6-0 σημειώθηκε στο 87ο λεπτό από κοντινό πλασέ του Σερπέζη έπειτα από αδυναμία των αμυνομένων να απομακρύνουν τη μπάλα. Στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού του Σέχου.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Χριστογεώργος (60’ Μπότσαρης), Αποστολάκης (46’ Βαγιαννίδης), Ζαγαρίτης, Μαυρομμάτης, Νούνες, Κουρμπέλης (46’ Αλεξανδρόπουλος), Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος (46’ Σερπέζης), Μολό (60’ Σέχου), Καμπετσής (46’ Κόναν), Βέργος (46’ Εμμανουηλίδης).