ΠΔΕ- Βασίλης Γιαννόπουλος: Ξεκίνησε στον Πύργο η δημιουργία Υπογειοποιημένης Γωνιάς Ανακύκλωσης Συμπίεσης δυο ρευμάτων- Τοποθετούνται 4 κάδοι, δυο αστικών και δυο ανακυκλώσιμων υλικών- (Photos)
Ξεκίνησε στον Πύργο η δημιουργία Υπογειοποιημένης Γωνιάς Ανακύκλωσης Συμπίεσης δυο ρευμάτων.
Τοποθετούνται 4 κάδοι (δυο αστικών και δυο ανακυκλώσιμων υλικών) 1.100 λίτρων ο καθένας, η χωρητικότητα των οποίων, με τη διαδικασία της αυτόματης συμπίεσης, θα φτάνει τα 10.000 λίτρα.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-12-97-1024x768.jpg)
Οι εργασίες θα ολοκληρωθούν πριν το Πάσχα, ενώ με την τοποθέτησή τους επιλύεται το πρόβλημα της υπερσυγκέντρωσης απορριμμάτων στους συμβατικούς κάδους περιμετρικά της κεντρικής πλατείας της πόλης
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-12-98-735x1024.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-12-99-1024x812.jpg)