Πύργος- ΣΕΤΤΗΛ: Με επισημότητα η τελετή παράδοσης-παραλαβής της Διοίκησης στον νέο Διοικητή Συνταγματάρχη (ΤΧ) Βασίλειο Κοσμίδη
Με κάθε επισημότητα πραγματοποιήθηκε χθες η τελετή αλλαγής διοικητή στο στρατόπεδο της ΣΕΤΤΗΛ, στον Πύργο από τον Συνταγματάρχη (ΤΧ) Παρασκευά Κοτσιλίδη στον νέο Διοικητή Συνταγματάρχη (ΤΧ) Βασίλειο Κοσμίδη.
Η τελετή έγινε με τις ευλογίες του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Ηλείας και Ωλένης Αθανάσιου Β’. Παρόντες επίσης ήταν ο Δήμαρχος Πύργου Στάθης Καννής, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ηλείας Νίκος Κοροβέσης, ο Αντιπεριφερειάρχης Εξυπηρέτησης του Πολίτη και Ψηφιακής Διακυβέρνησης Θοδωρής Βασιλόπουλος, καθώς και εκπρόσωποι των βουλευτών Ηλείας.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-20-7.jpg)