Στην 117 Πτέρυγα Μάχης Ανδραβίδας βρέθηκε ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας για την μεγάλη πολυεθνική αεροπορική άσκηση «ΗΝΙΟΧΟΣ 2024» (Photos)
Στην 117 Πτέρυγα Μάχης και την Αεροπορική Βάση Ανδραβίδας ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας παρακολούθησε την μεγάλη πολυεθνική αεροπορική άσκηση «ΗΝΙΟΧΟΣ 2024», που βρίσκεται σε εξέλιξη.Παρόντες ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας Γιάννης Κεφαλογιάννης, ο Υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη Ανδρέας Νικολακόπουλος, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας, Στρατηγός Δημήτριος Χούπης, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας, Αντιπτέραρχος Δημοσθένης Γρηγοριάδης, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ηλείας Νίκος Κοροβέσης και ο Μητροπολίτης Ηλείας κ.κ. Αθανάσιος.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-13-34-1024x577.jpg)
![](https://ilia.news/wp-content/uploads/2024/04/436301339_833613692137798_8322647506614539066_n-scaled.jpg)
![](https://ilia.news/wp-content/uploads/2024/04/436119405_833613602137807_1129328204771051975_n-scaled.jpg)
![](https://ilia.news/wp-content/uploads/2024/04/436202181_833613532137814_7575841980712351501_n-scaled.jpg)
![](https://ilia.news/wp-content/uploads/2024/04/436936461_833613495471151_8528641969537220188_n-scaled.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-13-33-1024x577.jpg)