Στην Αεροπορική Βάση της Ανδραβίδας για ενημέρωση σχετικά με τον φετινό “ΗΝΙΟΧΟ” βρέθηκε στο ΚΕΑΤ ο Αρχηγός ΓΕΑ Αντιπτέραρχος (Ι) Δημοσθένης Γρηγοριάδης (Photos)
Την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024, ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας (ΓΕΑ), Αντιπτέραρχος (Ι) Δημοσθένης Γρηγοριάδης, επισκέφτηκε την Αεροπορική Βάση Ανδραβίδας, όπου τον υποδέχθηκαν o Διοικητής της 117 Πτέρυγας Μάχης (117ΠΜ), Ταξίαρχος (Ι) Ιωάννης Καραμάνης και ο Διοικητής του Κέντρου Αεροπορικής Τακτικής, Ταξίαρχος (Ι) Ματθαίος Κανουπάκης.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-35-29.jpg)
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του, ο Αρχηγός ενημερώθηκε για τα τρέχοντα θέματα των Μονάδων και την προετοιμασία της άσκησης «ΗΝΙΟΧΟΣ 2024», περιηγήθηκε στους χώρους εργασίας, συνομίλησε με το ιπτάμενο και τεχνικό Προσωπικό και έδωσε κατευθυντήριες οδηγίες.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-35-30.jpg)
Επιπλέον, βράβευσε 5 στελέχη της 117ΠΜ για την προσφορά τους στην Πολεμική Αεροπορία, τα οποία εργαζόμενα με υπέρμετρο ζήλο πραγματοποίησαν επιθεωρήσεις – εργασίες εξοικονομώντας πόρους για τη Μονάδα.
![](https://odigos.gr/wp-content/uploads/2024/03/tn_16%CF%87_JCH_5112-631x420-1.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/03/image-35-31.jpg)