Βάρδα: Εκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους στο ΚΑΠΗ (Photos)
Πραγματοποιήθηκε απόψε το βράδυ Σάββατο 13 Ιανουαρίου στο ΚΑΠΗ Βάρδας του δήμου Ανδραβίδας Κυλλήνης Ηλείας η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας παρουσία του ιερατείου της ιεράς Μητροπόλεως Ηλείας και Ωλένης, της δημοτικής αρχής και πλήθος κόσμου .
Στην πρωτοχρονιάτικη εκδήλωση παραβρέθηκε ο δήμαρχος Ανδραβίδας Κυλλήνης Ιωάννης Λέντζας οι αντιδήμαρχοι Γεωργία Κακαλέτρη, Παναγιώτης Βαγγελάκος, Αλεξάνδρα Γιαννίτση και Γιώργος Σκλαβενίτης, ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Βάρδας Τάκης Παναγόπουλος, ο πρόεδρος του ΚΑΠΗ Κωνσταντίνος Καραβουλιας συνταξιούχος δάσκαλος, η εκπαιδευτική κοινότητα πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και πολύς κόσμος.
Φωτογραφίες Π. Ιωάννης Κούγιας
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-8-78.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-8-81-1024x576.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-8-79-576x1024.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-8-80-576x1024.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiAS33bsGwprm3K4M6qFmJn9vbP61kGJYHuWAinKag365m6iZdGuA9SLcAh0KNqsgibn4JSCZCXLXf-yPIim75rs5Ed-V47Gt09Wn1tHxQbCAufoYyReBZIpcPcsvJ4brMomXkrLnPqbcgDCAr4RD9ixQjSHlR57ZldfNYt89rCiDhPe-6FaAPXt1MBJwY/s600/419252320_1111662163106072_815653433154330550_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqoZrIV5HXQH3LBdN7I2QLtOpZ8fKr_QGclhntC5NsFXplSuduXyzj6DPZyj3QeHuDU3hMXdAb4JD8Bx3_zzen_fjG6TEmc-yJlI7CmeSQwiiJV-3UqNCk-Nrdkg9t7uKf-OUHqMlQdd9y3eHT2cxYqeZor7SQhAha2hIKtBk8g9f7ZJhqiY5IIeGtMHM/s600/415330159_1094181711617244_2981629794409277962_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjgUHORV-2adUO-ActlTsYCtSRTfnuIfNJzJ7VIeuNVNV94AvYsXWy1ZNHIR_u96qpP-03w7L9AZChzbtE-5d-ezZysDYzAY3qQCFcotai5uAOpf5P8Es6FhhS5zRRI0iC_c05BNcLmXWfrYJ8aINZ_ZtUn1we5l_sW-j91Zr_v-xqSZ1MlxqhD3SPdv4s/s600/416827485_1089351189047497_8723062997729063613_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxKOR6hJClPdjmxgtRHo_HAcsRHMzxI4hz7Kcz4KhSxTWFUMAkAbmDGZjMkihgtwP7W7HslHCT7tzgANMlYd3Vo-4_69b3fobcdYUueAInEsx5KFzk-iuRwcFvkFoQiRp42hgDT6rFsVC6XPzc7H1v8Vjtd_iSIGYkpQzJuAskvD51Bc6n2thYEOaWFSE/s600/416989332_1119145042798664_3668649788445127304_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-K1kVPKf8GZyQzvI4scQEwNaffVLMSxEXOtajwY0HkmXUlCKOQik5ULE8ajekvppWNaF_ihKKSOJ5vppeLxV9CgsCtehujzLqIOYEnSuBB-NO__RIQr4fCVlxkVyhTSXMW-FslUn40AxeqUTXmG6Lgvoz3assEIAV5061-b7xmQB0Ens63jNzRGHSUU4/s600/416825600_749365860487932_5533871054672743622_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGBxxkj5uTARz-y_bnHO5EwYk30JQmg4DiGO_aQ5Ix2907okKnEVqYeACbzZCcwPcKmu_BwJM_YWPPUX1wAoaDN-oK0-UfuQ7oIamm3CeB8SXSVb777kC3_wKuhyphenhyphenA_NReH_x1TPzAnS7ASF8yTDZm3JaGvWC-hF3e-9pTHCfr4uZDX2X9yGxieFpSsZyo/s600/416995380_735965661504378_6582015706733736915_n.jpg)