15/12/201918:43

Βάρδα: Πώς διαμορφώθηκε το ισόπαλο αποτέλεσμα 2-2 του ΠΑΟ Βάρδας με το Διαβολίτσι

Ισόπαλο αποτέλεσμα στο γήπεδο Βάρδας ΜΕ 2-2 μεταξύ των ομάδων Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ – ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ.

Oι πράσινοι καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα , έχασαν και πάλι πολλές ευκαιρίες να καθαρίσουν το ματς , το Διαβολίτσι όμως αν και με παίχτη λιγότερο κατάφερε να προηγηθεί , όμως η εμπειρία ήταν αυτή που μίλησε στο τέλος με την ομάδα της Βάρδας να πιέζει για την ισοφάριση , πράγμα που κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο ΑΓΩΝΑΣ:

11′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιόση, πλασέ του Σαμπανέι αποκρούστηκε από τον Καλογερόπουλο και στη συνέχεια βρήκε στο δεξί δοκάρι.

25′ ο Σαμπανέι έκανε ένα ωραίο σουτ ,που μπλόκαρε ο Καλογερόπουλος την τελευταία στιγμή.

34′ ωραία σέντρα του Μακρή από αριστερά  η κεφαλιά του Βαζ, έγινε σωτήρια απόκρουση από τον τερματοφύλακα  Καλογερόπουλο.

45′ οι φιλοξενούμενοι με τον Μουλιάτο, επιχείρησε μακρινό σουτ, που μπλόκαρε ο Λαδάς.

57′ Γκοοοολλ για την Βάρδα, όταν από σέντρα του Σαμπανέι, κεφαλιά του Ντόμα προς τον Vaz  που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 με ωραίο πλασέ.

60′ χτύπημα φάουλ, κεφαλιά του Vaz πέρασε άουτ.

63′ ο Βιγιαφάνιε το φάουλ , την  κεφαλιά του προωθημένου Σεντεμέντε μπλόκαρε ο Λαδάς.

65′ μετά από εκτέλεση κόρνερ, σύγχυση στην περιοχή του ΠΑΟΒ, δυνατό σουτ του Σεντεμέντε απέκρουσε αρχικά ο Λαδάς, κι από κοντά ο Γραμματικόπουλος απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

67′ έμεινε με δέκα παίκτες το Διαβολίτσι λόγω αποβολής του Γραμματικόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αγκωνιά στον Λιόση.

77′ το 1-2 για το Διαβολίτσι, σε φάση που οι φιλοξενούμενοι βγήκαν σε γρήγορη αντεπίθεση μετά από αμυντική απόκρουση σε κόρνερ που εκτέλεσε στην άλλη περιοχή ο ΠΑΟΒ και με τον Βιγιαφάνιε να περνάει στον σκόρερ ο οποίος πλάσαρε πάνω από τον γκολκήπερ όταν αυτός επιχείρησε έξοδο.

81′ ακύρωση γκολ για την Βάρδα ( μια φάση που ελέγχεται ) καθώς ο επόπτης έδειξε ότι ο Λιόσης ήταν σε αντικανονική θέση.

79′ ωραία σέντρα του Σαμπανέϊ η κεφαλιά του Vaz στο πρώτο δοκάρι έφυγε μόλις άουτ.

83′ μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα να ισοφαρίσει όταν κεφαλιά από πολύ κοντά του Vaz απέκρουσε σωτηρία πάνω στην γραμμή ο τερματοφύλακας Καλογερόπουλος.

– στο 90+2′ ο Σαμπανέι εκμεταλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με σουτ σκόραρε για το 2-2 σε ισοφάριση των γηπεδούχων.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 2-2

ΠΑΟΒ: Λαδάς, Λιόσης, Ρουγκάλας, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Νικολακόπουλος (54′ Γούρμος), Αγουρίδης (79′ Χριστόπουλος), Ντόμας, Βαζ, Σαμπανέι, Μακρής (72′ Κάρδαρης)
Διαβολίτσι: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Λιόλιος, Σεντεμέντες, Τζανετέας (60′ Αθανασόπουλος), Γεωργιόπουλος (83′ Γ.Καλογερόπουλος), Μπαλόπουλος, Γραμματικόπουλος, Βιγιαφάνιε (90+5′ Φωτόπουλος), Κυριαζόπουλος, Μουλιάτος (69′ Τσαλάκου).