Υπηρεσία Καθαριότητας Δήμου Πύργου: Εργασίες καθαρισμού στο Μανωλοπούλειο
Εργασίες καθαρισμού στον περιβάλλοντα χώρο του πρώην Μανωλοπούλειου Νοσοκομείου Πύργου ξεκίνησε η Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Πύργου σε συνεργασία με την Πολιτική Προστασία του Δήμου.
Στόχος είναι τόσο η ασφάλεια, όσο και η ανάδειξη του ιστορικού κτιρίου. Άλλωστε η έντονα αυξημένη βλάστηση εγκυμονούσε κινδύνους ενόψει καλοκαιριού.
Ο Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος, Καθαριότητας – Ανακύκλωσης και Πρασίνου Βασίλης Φάμελος τόνισε πως οι εργασίες θα συνεχιστούν και αναμένεται να ολοκληρωθούν άμεσα.
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-13-33-768x1024.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-13-32-768x1024.jpg)
![](https://iliaweb.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-13-31-1024x768.jpg)