11/12/202119:47

Α2 Εθνική μπάσκετ- Κόροιβος: Ηττήθηκε η Ηλειακή ομάδα με σκορ 75-65 εκτός έδρας από τον Γυμναστικό Σύλλογο Ελευθερούπολης Καβάλας

Α2 Εθνική μπάσκετ- Κόροιβος: Ηττήθηκε με σκορ 75-65 εκτός έδρας από τον Γυμναστικό Σύλλογο Ελευθερούπολης Καβάλας για την 10η αγωνιστική της εθνικής κατηγορίας μπάρκετ.

Η Ηλειακή ομάδα  στο δύσκολο ματς, εκτός έδρας με μια από ετις ισχυρές ομάδες του πρωταθλήματος, στο πρώτο δεκάλεπτο στάθηκε πολύ καλά και προηγήθηκε με σκορ 16-17 ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο διατηρώντας προβάδισμα, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με με σκορ 28-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως και ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο η γηπεδούχος ομάδα ανέβασε την απόδοσή της βρήκε ρυθμό και προηγήθηκε στο σκορ μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού που έληξε με σκορ 75-65 για την Ελευθερούπολη.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 7, Ναούμης 14 (3), Γοργόνης 7 (1), Παπαδόπουλος 9, Δ. Ερμείδης 3 (1), Σκουλίδας 7 (1), Π. Ερμείδης 3 (1), Πάτρας 11 (1), Κάδρας 2, Djordjevic-Marinkovic 12 (1).

Κόροιβος (Δελέγκος): Παπαρέγκας 12, Mitrovic, Ναούμης, Ετζιάκα, Μαστρογιαννόπουλος 5 (1), Κάππος 22 (2), Μιχαλούτσος 5, Μαστόρος, Γκαβασιάδης 6, Τάταρης 15